Ogrzewanie

Masz w planach budowę domu lub generalny remont mieszkania? Tutaj znajdziesz opinie o firmach i wykonawcach, którzy realizują tego typu prace. Wybierz, komu powierzysz tak ważne zadanie.
Kłamra

Ogrzewanie

Post autor: Kłamra »

Znajdzie się tutaj ktoś, kto będzie w stanie tak typowo "na chłopski rozum" wytłumaczyć mi, na jakiej zasadzie działa gruntowy wymiennik ciepła? jesteśmy na etapie projektowania naszego domu, więc jeszcze wszelkiego rodzaju zmiany są możliwe, a wpadłam na taki termin na stronie Centrum rekuperacji https://centrumrekuperacji.pl czy takie rozwiązanie się opłaca?
marilla

Re: Ogrzewanie

Post autor: marilla »

Właśnie się zastanawiam nad tym, co mam mieć w moim domku. Stawiamy Doskonały 2c https://www.mgprojekt.com.pl/doskonaly-2-c , ale nie wiemy jeszcze, jakie ogrzewanie będzie. Bo jednak pomyślałam, że warto pomyśleć o nowoczesnym jakimś systemie. Możecie coś poradzić, podpowiedzieć?
OLOVE

Re: Ogrzewanie

Post autor: OLOVE »

W sumie ja również mam mega problem. Chodzi o coś takiego jak problemy z systemem grzewczym. Mój kolega przed wyjazdem do pracy za granicę tłumaczył mi jak uszczelnić komin , ale prawdę mówiąc mało co z tego pamiętam. Więc zależałoby mi na tym, żebyście jednak poradzili mi więcej na ten temat. Może ktoś coś podpowiedzieć?
sawa

Re: Ogrzewanie

Post autor: sawa »

Kłamra pisze: 10 wrz 2021, 23:47 Znajdzie się tutaj ktoś, kto będzie w stanie tak typowo "na chłopski rozum" wytłumaczyć mi, na jakiej zasadzie działa gruntowy wymiennik ciepła? jesteśmy na etapie projektowania naszego domu, więc jeszcze wszelkiego rodzaju zmiany są możliwe, a wpadłam na taki termin na stronie Centrum rekuperacji https://centrumrekuperacji.pl czy takie rozwiązanie się opłaca?
Czytałam o rekuperacji, ale czym to dokładniej jest, to wam nie powiem. Mogę za to powiedzieć, że jeśli już o tym mowa, to ja zdecydowałabym się na coś takiego, jak zbiornik hydroforowy. Można powiedzieć, że to fajnie wzbogaca cały system ogrzewania.
ODPOWIEDZ