Jaką formę ogrzewania wybrać?

Masz w planach budowę domu lub generalny remont mieszkania? Tutaj znajdziesz opinie o firmach i wykonawcach, którzy realizują tego typu prace. Wybierz, komu powierzysz tak ważne zadanie.
Awatar użytkownika
Cezary62
Posty: 0
Rejestracja: 12 sty 2022, 0:35

Jaką formę ogrzewania wybrać?

Post autor: Cezary62 »

Dla nas jest to tak zwany ostatni dzwonek na podjęcie decyzji na temat tego, jaką formę ogrzewania wybrać do domu. Bierzemy pod uwagę dwie opcje, czyli ogrzewanie gazowe (i to było dla nas póki co wyborem numer jeden), natomiast od jakiegoś czasu bierzemy też pod uwagę takie rozwiązanie jak pompa ciepła, bo wiadomo jak wygląda w tym momencie sytuacja z gazem. Doradzicie coś?

philip kotler gary armstrong
dawid888

Re: Jaką formę ogrzewania wybrać?

Post autor: dawid888 »

Nie ma co się długo zastanawiać, bo ceny rosną i to bardzo. Za pół roku źródło ciepła może być do 20% droższe niż teraz. Ja polecam montaż pompy ciepła, bo gaz drożeje i odchodzi przez to do lamusa. Ostatnio czytałem, że chyba od 2030 roku montaż kotłów gazowych ma być wstrzymany ustawowo w nowo wybudowanych domach. Pompa ciepła montowana w nowych budynkach pozwala sporo zaoszczędzić. Jeżeli Twój dom jest dobrze zaizolowany, bo rachunki na ogrzewanie mogą być nawet o połowę mniejsze. Aktualnie montując pompę ciepła możesz dostać sporą dotację z programów "Czyste Powietrze" lub "Mój Prąd". Dodatkowo przysługuje Ci ulga termomodernizacyjna - więcej o tym temacie przeczytasz np. tu https://proheat.pl/ulga-termomodernizac ... -odliczyc/. Jak chcesz jakieś informacje z pierwszej ręki to pisz tutaj. Pomogę, jak będę potrafił.
suzaana

Re: Jaką formę ogrzewania wybrać?

Post autor: suzaana »

Jak chodzi o mnie to doszłam do wniosku, że postawię na powietrzne pompy ciepła poznań i wstępnie znalazłam nawet firmy Klimax, która oferuje ponoć niezawodne systemu. Przede wszystkim podoba mi się to, że dają wiele możliwości i w razie czego można liczyć też na ich serwis, czy innego rodzaju wsparcie.
Endriu88

Re: Jaką formę ogrzewania wybrać?

Post autor: Endriu88 »

eśli zastanawiasz się nad najlepszym rozwiązaniem ogrzewania dla Twojego domu, polecam rozważyć pompę ciepła. Pompy ciepła są coraz bardziej popularne ze względu na swoją efektywność i przyjazność dla środowiska. Oto kilka kluczowych zalet:

Efektywność Energetyczna: Pompy ciepła są znacznie bardziej efektywne energetycznie niż tradycyjne systemy grzewcze, co oznacza niższe rachunki za ogrzewanie.

Ekologiczne: Ponieważ pompy ciepła wykorzystują energię z zewnątrz (np. powietrze, grunt, woda), są one bardziej ekologiczne. Pomagają zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Wszechstronność: Pompy ciepła mogą nie tylko ogrzewać, ale i chłodzić dom w ciepłe miesiące, co czyni je wszechstronnym rozwiązaniem.

Długoterminowe Oszczędności: Chociaż początkowy koszt instalacji może być wyższy, oszczędności w dłuższej perspektywie są znaczące.

Niskie Koszty Utrzymania: Pompy ciepła wymagają stosunkowo niewiele konserwacji i są znane z długiej żywotności.

Wsparcie Rządowe: W wielu krajach dostępne są dotacje lub ulgi podatkowe dla osób instalujących pompy ciepła, co może zmniejszyć początkowe koszty.

Zobacz tutaj : https://doradztwo-energetyczne.eu/jak-d ... pa-ciepla/
Edek

Re: Jaką formę ogrzewania wybrać?

Post autor: Edek »

Pompy ciepła mogą być różnego typu, w zależności od źródła ciepła, jakie wykorzystują, np. powietrze, woda lub ziemia. Każdy typ pompy ma specyficzną konstrukcję i sposób działania, co zostało dokładnie opisane na stronie https://www.rufus.pl/poradniki/wyglada- ... -elementy/ gdzie przedstawiono różnice między poszczególnymi rodzajami pomp ciepła.

zbieranie znaczków
renataborki

Re: Jaką formę ogrzewania wybrać?

Post autor: renataborki »

Co myślicie na temat rekuperatorów? Moim zdaniem Rekuperacja Olecko to fajna inwestycja w czyste i świeże powietrze a poza tym możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu ;)
Robuś

Re: Jaką formę ogrzewania wybrać?

Post autor: Robuś »

Hybrydowe systemy ogrzewania, które łączą w sobie różne technologie, jak pompy ciepła, kotły gazowe i systemy solarne, zdobywają popularność. Pozwalają one na elastyczne i efektywne wykorzystanie różnych źródeł energii. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź https://www.tvbogatynia.pl/artykul-4med ... -panasonic i takie rozwiązania są odpowiedzią na zmieniające się warunki klimatyczne i ekonomiczne.
Martin

Re: Jaką formę ogrzewania wybrać?

Post autor: Martin »

Ja miałem do czynienia z gruntową pompą ciepła w moim domu, i mogę powiedzieć, że jest to doskonałe rozwiązanie, łączące efektywność i ekologię. Gruntowe pompy ciepłą wykorzystują energię cieplną zgromadzoną w gruncie do ogrzewania domu. Są one bardzo wydajne, ponieważ czerpią ciepło z nieskończonego źródła energii - samej Ziemi. Jeśli szukacie solidnej firmy oferującej pompy ciepła, to zdecydowanie polecam sprawdzić ofertę SIB.
Rumak

Re: Jaką formę ogrzewania wybrać?

Post autor: Rumak »

Ogrzewanie i chłodzenie przy użyciu odnawialnych źródeł energii jest nie tylko korzystne dla środowiska, ale również może przynosić oszczędności finansowe w długim okresie. Inwestycja w systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii, takie jak klimatyzatory Panasonic, często szybko się zwraca. Więcej na temat ekonomicznych korzyści takiego rozwiązania znajdziesz pod adresem https://www.telewizjaolsztyn.pl/publika ... ogrzewania więc polecam ją każdemu z was.
sabanek5

Re: Jaką formę ogrzewania wybrać?

Post autor: sabanek5 »

Chciałbym Wam polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę firmy Hajduk, która jest czołowym producentem wkłady kominkowe w Polsce i Europie. Jeżeli jesteście zainteresowani ich ofertą, to wszystkie informacje o niej oraz kontakt znajdziecie na stronie.
Sara212

Re: Jaką formę ogrzewania wybrać?

Post autor: Sara212 »

Może ktoś z was stara się o dofinansowanie na programu czyste powietrze? taka dotacja pozwoli wam na wymianę pieca czy docieplenie domu. Możecie umówić się z ekspertami z Audyt energetyczny Białystok oni fachowo doradzą i pomogą w uzyskaniu jak największej dotacji. Warto korzystać z takich programów.
ODPOWIEDZ